apie Flügger

Flügger tikslas tapti ekologišku ir mažai energijos naudojančiu dažų gamintoju yra nesibaigiantis ir tęsiasi iki šios dienos.

Ką ir slėpti – daniškas gyvenimo stilius ir gyvenimo samprata imponuoja. Nė karto nebuvę šioje šalyje jį turėtų atpažinti per pačius įvairiausius mus kasdien supančius daiktus: žaislus, baldus, santechniką, audio aparatūrą… O apsilankę karštai įrodinėja, kad Danija – visomis prasmėmis teisingas kraštas. Užtenka praleisti kelias dienas, kad savo kailiu patirtum: čia viskas žmogui. Kai toks netiesioginis dėmesys lydi kone kiekviename žingsnyje, vos paminėjus produkto kilmę, jau nevalingai pradedi ieškoti jame daniškojo gyvenimo specifikos bruožų. Net jei kalba eitų apie…dažų skardinę.

„Flūgger“ vardas jau beveik pusę šimtmečio asocijuojasi su Danija, tačiau taip buvo ne visą laiką. Šio prekinio ženklo kilmė – vokiška. Pirmoji gamykla Kopenhagoje buvo pastatyta dar 1890 metais, tačiau ji priklausė iš Hamburgo kilusiai šeimai. Po Antrojo pasaulinio karo visas vokiečių turtas buvo konfiskuotas. 1948 m. gamyklą įsigijo M. Schnackas – tuometinis Danijos gamyklos komercijos direktorius.

Tuomet ir prasidėjo tikroji daniškų dažų epopėja, kadangi be ilgametės gamybos patirties buvo prisiminta ir danams ypač svarbūs dalykai. Tarkim, ekologija. Dar gerokai prieš kitus Europos dažų gamintojus, „Flūgger“ tradicinių tirpiklių dažus aktyviai pradėjo keisti į akrilinius. Kompanija metė dideles pajėgas į ne tik ilgaamžių, bet ir ekologiškai švarių dažų gamybą. Jiems skiesti nenaudojami organiniai skiedikliai, tad jie neteršia oro, o dirbant nesijaučia specifinio dažų kvapo. Dabar šioje kompanijoje gaminamų vandens pagrindo dažai sudaro daugiau kaip 90 % visos parduodamos produkcijos.mineraliniams ir mediniams paviršiams

Dažų fabrikas

Dažų gamykla Kolding mieste (Danijoje) kasmet pagamina apie 20 milijonų litrų vandens pagrindo dažų, medienos apsaugos gaminių ir klijų tapetams. Gamykla, kuris buvo pastatyta 1970 metais, buvo atstatyta 1978 po niokojančio gaisro. Kai fabrikas buvo modernizuotas, jis buvo papuoštas dailininko Poul Gernes, kuris garsėja savo sistemingu darbas su spalvomis. Vienas iš didžiausių Gernes darbų buvo atliktas tiesiai ant gamyklos sienų.

Produktai

Flügger nėra vienas prekės ženklas, Flügger yra prekių ženklai.

Flügger Lietuvoje

Vienintelis Flügger dažų importuotojas Lietuvoje yra

Flugger Lithuania, UAB

Dažų ir dažymo įrankių galite įsigyti

Flügger dažų salonuose arba partnerių parduotuvėse

  • S. Žukausko g. 43, Vilnius
  • Vytenio g. 48, Vilnius
  • Laisvės pr. 82, Vilnius
  • Šilutės pl. 51, Klaipėda